Ирландия и Белгия не успяха да се победят, Евън Фъргюсън пропусна дузпа

Ирландия и Белгия завършиха наравно 0:0 в една от най-интересните контроли тази вечер. Двата тима не предложиха очакваното шоу и в срещата. Гостите владееха инициативата и топката в по-големи части от двубоя, но домакините се защитаваха отлично в дебюта на Джон О’Шей начело на Ейре. За сметка на това футболистите в зелено изглеждаха доста по-опасни в по-редките случаи, когато атакуваха. Те пропуснаха и най-добрата ситуация за попадение изобщо в мача малко след средата на първата част, когато получиха дузпа за игра с ръка в наказателното поле на Артур Вермеерен. Звездата в нападението на Ирландия - Евън Фергюсън застана зад топката но стреля в средата на вратата и заменилия тази вечер контузения Тибо Куртоа - Матс Зеелс се справи и спаси. Най-добрата възможност на сметката на “червените дяволи” пък дойде пет минути след началото на втората част и се откри пред Луиз Опенда, но вратарят на Ливърпул Куивин Келъхър на свой ред успя да се намеси добре. Белгия продължи да владее инициативата до края на срещата, но нито един от двата тима така и не успя да стигне до попадение.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!