Марица (Пловдив) елиминира Варна ДКС и е на полуфинал

Шампионките от Марица (Пловдив) се класираха за полуфиналните плейофи в Националната волейболна лига Демакс. Маричанки победиха ДКС Варна (Варна) с 3:0 (25:15, 25:16, 25:10) гейма в зала "Младост 1" във Варна и в реванша от четвъртфиналните плейофи в първенството.

В първия мач вчера момичетата на Борислав Крачанов победиха също с 3:0 гейма и така след 2-0 победи тимът продължава към полуфиналите.

Шампионките от Марица с ударно начало в плейофите

В първия гейм Марица поведе с 8:6, стигна се до 17:10 за пловдивчанки, а геймът приключи след 25:15.

Във втората част маричанки поведоха с 9:4, стигна се до 18:8, а следс 25:16 Марица поведе с 2:0 гейма.

В третия гейм Марица поведе с 6:1, а след това се стигна до 14:7, а геймът завърши след 25:10.

Така маричанки очакват на полуфиналите победителя от сблъсъка между Славия (София) и Дея Волей (Бургас).

Славия вчера поведе с 1-0 победи, а реваншът в Бургас е утре.

Пред клубния сайт наставникът на Варна ДКС Милен Стоянов заяви, че това са моментните възможности на този млад отбор и крайния резултат е закономерен, но продължават битката за финалите при девойките.

Колегата му Борислав Крачанов пък потвърди, че единствената алтернатива пред отбора му остава защитата на шампионската титла.