Фабри записа второто най-силно постижение на гюле от европеец в зала

Леонардо Фабри записа впечатляващ резултат в тласкането на гюле в зала и даде заявка, че ще иска да се намеси в битката за медалите на големите атлетически форуми през 2024 г. Италианецът спечели турнира от Световния атлетически тур със “златен етикет” в Лиевен с резултат от 22.37 метра. Това е второто най-силно постижение на европеец в тласкането на гюле в зала.

Резултатът е дори по-добър от личния на Фабри на открито. Той спечели сребро на Световното първенство в Будапеща с 22.34 м. Там той се нареди след световния шампион Райън Краузър.

Европейският рекорд в тласкането на гюле в зала е Улф Тимерман - 22.55 м.

В другите си успешни опити в състезанието Фабри записа 21.69 м, 21.92 м и 22.06 м.

“Дали това е изненада за мен? Не, защото в загрявката тласках дори по-далеч. Така че в следващите седмици очаквайте повече”, сподели италианецът след състезанието.

Носителят на световни титли Том Уолш завърши втори във Франция с 22.16 м, а чехът Томаш Станек се нареди трети с 21.32 м.