Осмо място за Кристен Радуканова в балканския финал на 60 метра

Кристен Радуканова завърши на осмо място във финала на 60 метра на Балканиадата по лека атлетика за мъже и жени в зала в Истанбул. Възпитаничката на Валя Демирева завърши с резултат 7.54 секунди в битката за разпределението на медалите, след като по-рано днес влезе с осмо време във финала от 7.60 сек.

Балканската титла в спринта на 60 метра при жените извоюва гъркинята Полиники Еманоилиду със 7.30 сек, среброто взе хърватката Миа Уайлд със 7.42 сек, а представителката на домакините от Турция Симай Йозчифтчи взе бронза със същия резултат.

Българският представител на 60 метра при мъжете Георги Христов отпадна в сериите с 6.97 сек.

Още един бронзов медал за България в Турция

Пламена Миткова спечели втори бронзов медал за България на Балканиадата по лека атлетика в зала в Истанбул. Пловдивчанката записа 6.31 метра в най-добрия си опит и се нареди на трета позиция.

Балканска шампионка в скока на дължина при жените стана румънката Флорентина Костина Юско с 6.64 м, а втора се нареди украинката Ирина Нерубалшик с 6.36 м.

Другата българка в сектора за скок на дължина Галина Николова завърши на седма позиция с 6.04 м.