Жанг и Мачак се първите полуфиналисти в Австралия на двойки

Чехът Томаш Мачак и китаецът Жижен Жанг се класираха за полуфиналите на Australian Open в схемата ба двойки при мъжете. Двамата стигнаха до чист успех срещу угугваеца Ариел Бехар и другия чех Адам Павлашек с 6:3 6:1 за един час игра.

Победителите реализираха два аса, докато техните противници направиха цели седем двойни грешки.

В първия сет двете двойки се движеха плътно като откъсването стана след четвъртия сет, когато Жанг и Мачак осъществиха пробив, след което добавиха още един гейм. После Бехар и Павлашек отговориха с един гейм, но съперниците им веднага след това затвориха първата част.

Вторият сет бе взет от чешко-китайската двойка много по-бързо и убедително. Двамата стартираха с пробив, след което загубиха гейм, като това се оказа последното им отпускане в тази част и в срещата като цяло. Последваха два поредни пробива за Жанг и Мачак и така те заслужено се поздравиха с успеха.

В следващия кръг двамата ще се изправят срещу победителя от срещата на аржентинската двойка Гонсалес-Молтени срещу Рохан Бопана от Индия и представителя на домакините Матю Ебдън