Черно море започна годината с бърза победа над Добруджа

Отборът на Черно море (Варна) започна календарната 2024-а година с бърза победа в Efbet Супер Волей. Воденият от Пламен Христов тим надигра категорично у дома Добруджа 07 (Добрич) с 3:0 (25:21, 25:14, 25:20) в изтеглен мач от 12-ия кръг на първенството, който е и първи от втория полусезон, игран тази вечер в зала "Христо Борисов".

Така преди изиграването на останалите срещи от кръга, варненци са на 7-о място във временното класиране с 5 победи, 7 загуби и 15 точки. Добруджа пък остава на предпоследната 11-а позиция с 3 победи, 9 загуби и 11 точки. В следващия 13-и кръг Черно море гостува на Берое 2016 (Стара Загора), докато добричлии приемат лидера Дея спорт (Бургас). И двата двубоя са в неделя (28 януари) от 18,00 часа.

Двата тима тръгнаха равностойно в първия гейм на срещата, след което гостите от Добруджа поведоха с 9:6. След това Черно море ги настигнаха и постепенно взеха нещата в свои ръце, като до края почти не срещнаха проблеми - 25:21. Във втората част варненците бяха пълни хегемони и увеличи аванса си - 25:14 и 2:0. Третият гейм се разви идентично като първия - 25:20 и 3:0 за Черно море.

За Най-полезен играч (MVP) на мача беше обявен опитният Виктор Йосифов от победителите.