РБ Лайпциг си изпълни задачата срещу Цървена звезда

Отборът на РБ Лайпциг записа много важен успех по пътя си към елиминациите на Шампионска лига, след като спечели с 3:1 като домакин на Цървена звезда в двубой от група G на турнира.

Още в 12-ата минута Давид Раум откри резултата в полза на „биковете“ с шут между краката на противниковия вратар след многоходова комбинация на своя тим. В 29-ата минута се стигна до важна намеса на ВАР, който отмени дузпа, отсъдена в полза на „звездашите“. За сметка на това в 59-ата минута Шави Симонс удвои аванса на Лайпциг с прекрасен шут от голямо разстояние. В 70-ата минута Марко Стаменич се възползва от рикоширала топка и успя да върне един гол за белградския гранд. Въпреки това в 84-тата минута Дани Олмо подпечата победата на домакините, разписвайки се при разбъркване след изпълнение на корнер.

Така Лайпциг се затвърди на второто място в групата с актив от шест точки, откъсвайки се на пет пред третия Цървена звезда и четвъртия Йънг Бойс. Дистанцията от лидера Манчестър Сити пък си остава три пункта.