Опенда вдъхнови РБ Лайпциг за успех над Дармщат

РБ Лайпциг записа успех с 3:1 при визитата си на Дармщат в двубоя между двата тима от осмия кръг на Бундеслигата. Така тимът удължи серията си на седем мача без загуба в германския елит.

“Биковете” поведоха с гол от съблекалнята, тъй като още в първата минута Лоис Опенда се разписа с шут по земя. В 24-тата Емил Форшберг удвои аванса на тима от пряк свободен удар, при който съперниковият вратар не се намеси достатъчно добре. В 32-рата минута домакините се върнаха в мача, след като Тобиас Кемпе се разписа от дузпа, която сам си спечели заради нарушение на противниковия капитан Кевин Кампъл. Все пак в 72-рата минута Опенда подпечата победата на гостите, след като отбеляза втория си гол в мача, който беше признат с помощта на ВАР.

Така Лайпциг събра 17 точки и се намира на петата позиция в класирането, където Дармщат е на 11-ото място с 7 спечелени пункта.

Снимки: Imago