Пълно класиране при пилотите във Формула 1 след спринта в Катар

Макс Верстапен завърши втори в днешния спринт на пистата „Лусайл“ в Катар, с което си гарантира третата си поредна световна титла във Формула 1.

Макс Верстапен е новият-стар световен шампион във Формула 1

Нидерландецът вече е недостижим на върха в генералното класиране с общо 407 точки и аванс от 184 пред съотборника си Серхио Перес. Мексиканецът не стигна до финала днес, след като бе замесен в инцидент с Естебан Окон и Нико Хюлкенберг на втория завой в 11-та обиколка. Още в този момента титлата на Верстапен бе гарантирана.

Трети в класирането е Люис Хамилтън, който завърши пети в днешната къса надпревара. Седемкратният шампион изостава с 29 пункта от Перес в битката за второто място. А победителят от спринтовата дистанция Оскар Пиастри остава девети в подреждането с общо 65 точки на своята сметка.

Пълно класиране при пилотите във Формула 1 след спринта в Катар: 1. Макс Верстапен – 407 точки 2. Серхио Перес – 223 3. Люис Хамилтън – 194 4. Фернандо Алонсо – 1755. Карлос Сайнц – 153 6. Шарл Леклер – 1357. Ландо Норис – 121 8. Джордж Ръсел – 120 9. Оскар Пиастри – 65 10. Ланс Строл – 47 11. Пиер Гасли – 46 12. Естебан Окон – 38 13. Алекс Албон – 2314. Нико Хюлкенберг – 9 15. Валтери Ботас – 6 16. Гуаню Джоу – 4 17. Юки Цунода – 3 18. Кевин Магнусен – 3 19. Лиам Лоусън – 2 20. Логан Сарджънт – 0 21. Ник де Врийс – 0 22. Дениъл Рикардо – 0