Мухова отвя Кърстя по пътя към полуфиналите на US Open

Каролина Мухова победи Сорана Кърстя с 6:0, 6:3 на четвъртфиналите на US Open и в спор за място на финала ще се изправи срещу Коко Гоф. Двете играха за титлата в Синсинати в края на август, когато триумфира Гоф.

Кърстя направи впечатляващ рейд в Ню Йорк, но се оказа напълно безпомощна срещу Мухова. Чехкинята вече може да се похвали с полуфинали в три от от турнирите от Големия шлем.

Мухова стартира двубоя с ранен пробив, а при 3:0 спаси 9 точки за пробив, с което до голяма степен сломи съпротивата на Кърстя. Поставената под номер 30 в схемата румънка не спечели нито един гейм до края на първия сет, продължил 42 минути.

В началото на втората част Кърстя проби, но не успя да развие предимството си и Мухова бързо изравни, а след това затвори мача със серия от 4 поредни гейма.

Чехкинята направи 6 аса и пласира 32 уинъра срещу само 12 за Кърстя, която реализира само една от 11-те си възможности за пробив.