Гонят фен от US Open заради хитлеристка фраза по време на мача на Зверев

Фен бе изведен от трибуните по време на една от срещите на Откритото първенство на САЩ по тенис, след като германецът Александър Зверев се оплака, че мъжът използва език от нацисткия режим на Адолф Хитлер.

Поставеният под номер 12 Зверев играеше четвъртия сет от мача си срещу шестия в схемата Яник Синер, когато внезапно отиде до стола на съдията и посочи към зрител, който седеше в сектора зад него.

"Той току-що каза най-известната фраза, свързана с Хитлер. Това е недопустимо. Неприемливо е", каза 26-годишният Александър Зверев.

“Кой каза това? Кой го каза? Нека да си вдигне ръката си, обърна се реферът Джеймс Кеотавонг към зрителите на “Артър Аш". В крайна сметка нарушителят на реда се изправи сам и много скоро беше съпроводен извън корта от охранителите, а публиката аплодира бурно неговото изваждане от стадиона.

Зверев победи Синер с 6:4, 3:6, 6:2, 4:6, 6:3 и ще се изправи срещу шампиона Карлос Алкарас на четвъртфиналите.