Пълно класиране при пилотите във Формула 1 след Гран При на Нидерландия

Макс Верстапен записа деветата си поредна победа във Формула 1, след като триумфира в домашното си състезание за Гран При на Нидерландия. По този начин световният шампион прибави нови 13 точки към своя аванс на върха в генералното класиране, където той вече води със 138 пункта пред съотборника си Серхио Перес.

Мексиканецът завърши трети на „Зандвоорт“, но загуби една позиция след финала заради наказание от пет секунди, което му бе дадено за превишаване на скоростта в бокса. Вторият от днешния старт Фернандо Алонсо заема третото място в подреждането с пасив от 33 точки от Перес. Двукратният световен шампион взе бонус точката за най-бързата обиколка днес.

Макс Верстапен изравни рекорда за поредни победи с хладнокръвно каране в Нидерландия

Пълно класиране при пилотите във Формула 1 след Гран При на Нидерландия: 1. Макс Верстапен – 339 точки 2. Серхио Перес – 201 3. Фернандо Алонсо – 168 4. Люис Хамилтън – 156 5. Карлос Сайнц – 102 6. Шарл Леклер – 99 7. Джордж Ръсел – 99 8. Ландо Норис – 75 9. Ланс Строл – 47 10. Пиер Гасли – 37 11. Естебан Окон – 36 12. Оскар Пиастри – 36 13. Алекс Албон – 15 14. Нико Хюлкенберг – 9 15. Валтери Ботас – 5 16. Гуаню Джоу – 4 17. Юки Цунода – 3 18. Кевин Магнусен – 2 19. Логан Сарджънт – 0 20. Ник де Врийс – 0 21. Дениъл Рикардо – 0 22. Лиам Лоусън – 0