Миро Ангелов и Георги Гаджев стартират с №1 в Шумен

Списъкът със заявки за 52-ото издание на рали “Стари столици”, втори кръг от националния рали шампионат обещава интересна битка в челото на генералното класиране. С №1 през уикенда феновете ще гледат действащите шампиони на България Мирослав Ангелов/Георги Гаджев (Шкода Фабия Rally2 evo). С №2 ще стартират победителите от първия кръг рали “Твърдица” Пламен Стайков/Рафи Кадир (Шкода Фабия R5), които този сезон са начело в класирането на рали и рали-спринт шампионатите.

И с №3 ще потеглят победители в предишното издание на ралито Мартин Сурилов/Здравко Здравков (Ситроен С3 Rally2), като те са един от 8-те шуменски екипажа, заявени за надпреварата.

Утре екипажите ще карат 5 отсечки, като първата е “Велики Преслав” (11,96 км, старт в 14:30 ч), следва “Върбица” (12,86 км, старт 15:15 ч), след това е “Кота 1008” (12,40 км, старт 17:20 ч.) и “Язовир Тича” (11,77 км, старт 18:05 ч.) Първият ден на ралито завършва с градския етап “Арена Шумен” (2,30 км, старт 19:30 ч.)

За неделя са предвидени по две минавания на “Пивовара” (12,66 км, старт в 9:30 и 10:40 ч) и “Лозево” (6,96 км, старт в 10:15 и 11:25 ч) и последната отсечка е “Валери Великов” (9,59 км, старт в 13:15 ч.) В 14:30 пред Арена Шумен е награждаването. Пак там утре в 12:30 е и стартът на състезанието.

Мартин Сурилов: Ще се борим за победата у дома