Пълно класиране при отборите във Формула 1 след Гран При на Унгария

Отборът на Ред Бул продължава със своя поход към втората си поредна и общо четвърта конструкторска титла във Формула 1. „Биковете“ отново увеличиха своя аванс на върха в отборното класиране за сезон 2023, след като Макс Верстапен и Серхио Перес завършиха съответно първи и трети в Гран При на Унгария, в която световният шампион записа и най-бързата обиколка.

Верстапен спечели в Унгария, 12-а поредна победа за Ред Бул

По този начин те добавиха нови 41 точки към актива на своя отбор, който достигна 452 пункта, след само 11 проведени състезателни уикенд през годината. Авансът на Ред Бул пред тима на Мерцедес, чиито пилоти Люис Хамилтън и Джордж Ръсел финишираха четвърти и шести на „Хунгароринг“ е цели 229 точки или повече от пет двойни победи.

Третото място е за екипа на Астън Мартин, който спечели само три пункта от Гран При на Унгария, след като Фернандо Алонсо и Ланс Строл финишираха девет и десети. Тимът от Силвърстоун изостава с 39 точки от Мерцедес и води със 17 на Ферари, чиито представители Шарл Леклер и Карлос Сайнц се наредиха седми и осми днес.

Отборът на Макларън се откъсна на 40 точки от Алпин в спора за петата позиция, след като Ландо Норис и Оскар Пиастри финишираха втори и пети днес. В същото време Естебан Окон и Пиер Гасли отпаднаха след контакт помежду си още в първия завой. За Алпин това е второ поредно двойно отпадане след това във Великобритания преди две седмици. Само в последните два старта тимът от Енстоун загуби цели 58 точки от Макларън.

Пълно класиране при отборите във Формула 1 след Гран При на Унгария: 1. Ред Бул – 452 точки 2. Мерцедес – 223 3. Астън Мартин – 184 4. Ферари – 167 5. Макларън – 87 6. Алпин – 47 7. Уилямс – 11 8. Хаас – 11 9. Алфа Ромео – 9 10. Алфа Таури – 2