Австралийките започнаха успешно на Световното въпреки контузията на звездата им

Вторият домакин на Световното първенство за жени - Австралия, подобно на Нова Зеландия, също започна участието си в турнира с победа с 1:0. “Матилдас”, какъвто е прякорът на отбора, надвиха дебютанта на подобен форум Ейре с 1:0 в двубой от група В, който се игра пред рекордните за страната 75 784 зрители на стадиона в Сидни.

Домакинът Нова Зеландия откри Световното за жени с исторически успех над Норвегия

Минути преди началото на срещата стана ясно, че голямата звезда на австралийките Сам Кер е получила травма в прасеца, която я извади от състава на тима за този и следващия двубой. Въпреки това съотборничките ѝ заслужено спечелиха откриващия си мач, след като доминираха в по-голямата част от него. Единственият гол дойде в 52-рата минута, когато капитанката днес Стефани Катли беше точна от дузпа, свирена за нарушение на Мариса Шева срещу Хейли Разо.

Утре един срещу друг ще се изправят другите два отбора в групата - Нигерия и Канада, като техният мач е в 5:30 сутринта.