УСМ Алжер спечели турнира за Купата на Африканската футболна конфедерация

Отборът на УСМ Алжер спечели турнира за Купата на Африканската футболна конфедерация за първи път в историята си, въпреки че загуби с 0:1 като домакин във втория двубой от финалния сблъсък срещу тима на Йънг Африканс от Танзания. Алжирският състав бе победил с 2:1 като гост в първата среща и при общото 2:2 триумфира заради правилото за гол на чужд терен.

В реванша в събота вечер точен за Йънг Африканс бе Джума Шабани от дузпа още в седмата минута. Гостите обаче не успяха да стигнат до втори гол, който щеше да им донесе титлата в континенталната клубна надпревара. Зинедин Белаид пропусна дузпа за домакините в 59-ата минута.

УСМ Алжер е бивш финалист в Африканската Шампионска лига отпреди осем години. Тази година за трофея в тази надпревара ще спорят мароканският Видад Казабалнка и десеткратният победител Ал Ахли от Египет, а първият мач е довечера в Кайро. Реваншът ще се играе на 11 юни в Казабланка.