Руне и Рубльов отпаднаха на 1/8-финалите в Маями

Поставеният под номер шест Андрей Рубльов загуби изненадващо от италианеца Яник Синер на осминафинален мач на турнира от сериите Мастърс в Маями (САЩ) с награден фонд 8.8 милиона долара. Поражението дойде след като руснакът отстъпи и в двата сета, падайки в тях с 2:6, 5:7. Синер, който е десети в схемата, се справи само за час и дванайсет минути, като не допусна нито една двойна грешка и реализира цели три пробива.

Вече може да спечелите 200 000 лева от Sportal.bg в новата секция "Домът на феновете"

На четвъртфиналите италианецът ще играе с победителя от между Емил Руусувуори от Финландия и холандеца Ботик ван де Зандсюлп.

Другият шок в 1/8-финалите от турнира бе победата на девети в схемата Тейлър Фриц от САЩ срещу датчанина Холгер Руне. Този успех също бе спечелен след чист успех с 2-0 сета, които бяха завоювани след 6:3, 6:4.

Междувременно още един италианец - Лоренцо Сонего, намери място сред най-добрите осем на турнира, след като се справи със съпротивата на американеца Франсис Тиафо и го победи с 6:3, 6:4.