Кенийски дубъл на кроса “Чинкуе мулини“

Кенийците Беатрис Чебет и Гидеон Роно са шампионите в тазгодишното издание на кроса в италианското градче Сан Виторе Олона. Сребърната медалистка на 5000 м от Юджийн 2022 Беатрис Чебет имаше конкуренция в лицето на своята сънародничка Луси Майва само в първата половина на дистанцията. След това тя се откъсна от нея и финишира с аванс от 15 секунди по 6-километровото трасе – 19:41 срещу 19:56 мин. Далеч зад тях трета завърши представителката на Бурунди Франсин Ниомокунзи с 20:24 мин.

При мъжете Гидеон Роно успя да се справи със съпротивата на Йеманеберхан Крипа по 10-километровото трасе. Кениецът записа 29:00 мин срещу 29:06 мин за италианеца. В оспорвана битка за третото място Мохамед Амин Хинауи от Тунис успя да се наложи с едни гърди пред друг кениец – Бенсон Линдокал, като и двамата завършиха за 29:45 мин.

Състезанието „Чинкуе мулини“ е част от Веригата по крос кънтри на Световната атлетика.