Ню Орлиънс победи Финикс в зрелищен мач с продължение

Ню Орлиънс Пеликанс победи у дома Финикс Сънс със 129:124 в зрелищен мач с едно продължение.

Двубоят бе равностоен, като съперниците си размениха по две части, а в продължението Пеликаните вкараха с 5 точки повече и откраднаха победата.

Зион Уилямсън бе подпалил и остави на сметката си 35 точки и 8 борби, а Си Джей Макuалъм добави 29 за Пеликанс. Резервите Наджи Маршал и Лари Нанс-младши пък вкараха съответно 16 и 15 точки.

За Финикс центърът ДеАндре Ейтън завърши с 28 точки и 12 борби. МикелБриджис вкара 27, а Камерън Пена се включи от пейката със 17.

Така без контузената си звезда Девин Букър Слънцата записаха четвърта поредна загуба и се смъкнаха на четвърта позиция в Западната конференция.

Ню Орлиънс продължава с отличното си представяне и с 18 победи и 8 загуби е лидер в класирането.

Победа след продължение записа и тимът на Атланта, който прекъсна серия от три поредни загуби с драматичен успех над Чикаго със 123:122.

Ей Джей Грифин реализира кош в последната секунда на продължението за успеха на Хоукс.

Боян Богданович бе най-резултатен за Атланта с 28 точки, а за Чикаго се отличи ДеМар Дерозан с 33 точки.