Селекционерът на Уругвай остава оптимист

Селекционерът на Уругвай Диего Алонсо остава оптимист за класирането на тима му към елиминациите на Световното първенство. Задачата на южноамериканците стана по-трудна след загубата с 0:2 от Португалия. Въпреки това наставникът вярва, че тимът му ще спечели последния си двубой в групата срещу Гана и ще продължи напред.

"През второто полувреме заиграхме по-добре след влизането на Пелистри и Де Араскаета. През първата част не стояхме толкова добре, но въпреки това най-добрата възможност бе наша, докато съперникът имаше превес в контрола над топката. Дали сме защитен отбор? Опонентът ни също имаше моменти, в които се защитаваше. В началото на мача, когато пресирахме високо, не може да се каже, че сме стояли в половината си. Португалия обаче знае как да създава проблеми. Сега ни предстои важен мач с Гана и ще дадем всичко от себе си. Вярвам в моите играчи. Знам, че ще е труден мач, но съм убеден, че ще се класираме", заяви Алонсо.