Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Селекционерът на Уругвай остава оптимист

Селекционерът на Уругвай Диего Алонсо остава оптимист за класирането на тима му към елиминациите на Световното първенство. Задачата на южноамериканците стана по-трудна след загубата с 0:2 от Португалия. Въпреки това наставникът вярва, че тимът му ще спечели последния си двубой в групата срещу Гана и ще продължи напред.

"През второто полувреме заиграхме по-добре след влизането на Пелистри и Де Араскаета. През първата част не стояхме толкова добре, но въпреки това най-добрата възможност бе наша, докато съперникът имаше превес в контрола над топката. Дали сме защитен отбор? Опонентът ни също имаше моменти, в които се защитаваше. В началото на мача, когато пресирахме високо, не може да се каже, че сме стояли в половината си. Португалия обаче знае как да създава проблеми. Сега ни предстои важен мач с Гана и ще дадем всичко от себе си. Вярвам в моите играчи. Знам, че ще е труден мач, но съм убеден, че ще се класираме", заяви Алонсо.

Снимки: Imago