Сабаленка пребори Плишкова по пътя си към 1/2-финала на US Open

Арина Сабаленка се класира за полуфиналите на Откритото първенство по тенис на САЩ. Представителката на Беларус победи с 6:1, 7:6 (4) финалистката от 2016 година Каролина Плишкова за 84 минути.

24-годишната Сабаленка игра силно и постигна три пробива в първия сет. Чехкинята демонстрира силен начален удар във втората част, която премина без пробиви, но в тайбрека беларускинята спечели със 7:4 при втория си мачбол.

Арина Сабаленка взе реванш за поражението си срещу Плишкова на полуфиналите на "Уимбълдън" през миналия сезон.

В следващия кръг на последния за годината турнир от Големия шлем поставената под номер 6 в схемата Сабаленка ще се изправи срещу победителката от срещата между лидерката в световната ранглиста Ига Швьонтек и представителката на домакините Джесика Пегула.

През 2021 година представителката на Беларус също достигна до полуфиналите на "Флашинг Медоус", но загуби срещу Лейла Фернандес.