Монако взе трите точки в гостуването на Ница

Отборът на Монако успя да постигне минимална, но ценна победа с 1:0 в гостуването си на Ница от 6-ия кръг на Лига 1. Двата тима направиха здрав мач, но шансът бе на страната на гостите, които измъкнаха трите точки.

И двата тима имаха своите положения за гол. В 52-рата минута Александър Головин бе изведен на скорост в пеналта и стреля силно, но топката се отби от гредата.

Данте пък пропусна най-добрата възможност за домакините в 62-рата минута, когато при едно разбъркване в наказателното поле топката се озова в краката му в близост до вратата, но той не успя да вкара.

В 66-ата минута Монако отбеляза гол, който обаче не бе зачетен заради засада.

Само три минути по-късно обаче гостите изковаха победата. Кайо Енрике центрира отляво и Брийл Емболо с глава порази вратата на съперника за 0:1.

С тази победа Монако събра 8 точки и излезе на 8-ото място в класирането. Ница пък остава на 16-ото място с 5 точки.