Финалистката от "Уимбълдън" отстрани трета американка

Финалистката от "Уимбълдън" Онс Жабюр се класира за осминафиналите на US Open за първи път в кариерата си. Тя стигна до трета победа над американка в първата седмица на турнира. Поставената под номер 5 тунизийка постигна обрат срещу Шелби Роджърс и спечели с 4:6, 6:4, 6:3.

Роджърс изигра отличен мач, но при 4:4 във втория сет допусна двойна грешка, с което допусна пробив. Жабюр се възползва от това, пое контрол върху мача и спечели седем от последните 10 гейма.

За място на четвъртфиналите Жабюр ще спори с рускинята Вероника Кудерметова, която спечели убедително срещу унгарката Далма Галфи с 6:2, 6:0. Кудерметова нямаше победи при предишните си три участия на US Open, но отнесе съперничката си за 47 минути. Третия кръг преодоля и китайската ветеранка Шуай Чжън, която се справи с Ребека Марино от Канада след 6:2, 6:4.