Виктория Томова отпадна в последния кръг на квалификациите за US Open

Виктория Томова не успя да се класира за основната схема на US Open, след като допусна поражение във финалния трети кръг от квалификациите. Българката приключи участието си в Ню Йорк, след като загуби от Виктория Кузмова с 4:6, 4:6 за час и половина игра.

Преди това Томова бе записала две поредни победи в квалификациите, надигравайки Алиона Болсова и Йоане Цугер в последователни сетове.Днешният мач обаче започна по много лош начин за 95-ата в света българка, която изостана с два пробива още в началото при 0:3. Първата ракета на България върна единия брейк и при 3:4 имаше седем възможности да изравни резултата, но в крайна сметка Кузмова успя да спаси всяка една от тях и да затвори сета при 4:6.Втората част започна отлично за Томова, след като поведе с 4:1, но с течение на сета българката загуби пет последователни гейма и отпадна след 4:6, 4:6.