Левски и ВАСК първенци в София за момчета и момичета до 11 години

Отборът на Левски София спечели софийското градско първенство по волейбол за момчета до 11 години (състезатели, родени след 2011 година). Тимът на ВА Стойчев-Казийски стана първенец при момичетата до 11 години (състезателки, родени след 2011 година).

Детският фестивал се проведе в столичната зала "Левски София" в два последователни дни (14 и 15 май).

Първо се игра шампионатът при момичетата, след това се проведе и състезанието при момчетата. Надпреварата се превърна в истински празник, като и в двата дни спортното съоръжение бе препълнено с публика.

На терена пък имаше много емоции и детски възгласи, като битките оставиха незабравиме спомени за най-малките състезатели, които прохождат в този спорт.При момчетата, по пътя към първото място малките волейболисти на Левски София се справиха с 2:1 в единия полуфинал срещу Стойчев-Казийски. В другия полуфинал Ахил надигра Славия. В спора за златните медали, „сините“ се наложиха отново след оспоравна битка над Ахил с 2:1 гейма и триумфираха на свой терен.Ахил завърши със сребърните отличия. Бронзовите медали са за ВА Стойчев-Казийски.

Крайно класиране за момчета до 11 години:1. Левски София2. Ахил3. ВА Стойчев-Казийски4. Славия5. ЦСКА6. Академик Волей7. Люлин8. ВШВН

При момичетата тимът на ВАСК се открои като истински лидер. Малките волейболистки на Теодора Бечева победиха всичките си съперници с 2:0.

На финала представителките на ВАСК се наложиха със същия резултат над ЦПВК. Тимът на ЦПВК завърши със сребърните отличия. Трети е съставът на Славия.

Класиране момичета до 11 години:1. ВАСК2. ЦПВК3. Славия4. Локомотив5. Ахил6. ЦСКА7. Барутов8. Академик Волей9. Левски10. Звезди11. Люлин