Нефтохимик спечели безапелационно първия 1/4-финал срещу ЦСКА! Николай Николов с феноменален мач 🏐

Вицешампионите от Нефтохимик 2010 (Бургас) спечелиха по безапелационен начин първата 1/4-финална среща срещу ЦСКА с 3:0 (25:16, 25:19, 25:12) от Efbet Супер Волей, която се игра в зала “Младост” пред 200 зрители.

Така тимът, воден от Николай Желязков, поведе с 1-0 успеха.

В серията се играе до 2 победи от три мача.

Реваншът е на 25 март от 18:30 часа в столичната зала „Васил Симов“. кадровите проблеми на червените продължават и те отново не можаха да разчитат на основния си посрещач Милош Терзич, който е с контузия.

Мартин Павлов намали до 3:5 след успешна атака. Реда Хайкал атакува мощно от зона 2 за 4:5. Бомбена атака на Реда Хайкал - 5:6. ЦСКА изравни при 7:7, след като Венцислав Рагин атакува в аут. Отлична комбинация Делчо Раев - Реда Хайкал и ново равенство - 9:9. Петър Бъчваров хвана на блок атака на Николай Учиков и ЦСКА поведе с 10:9. Ас на Калоян Балабанов - 1:10 за Нефтохимик. Мартин Павлов атакува в аут и 12:10 за домакините. Двойна блокада спря атака на Мартин Павлов - 13:10. Александър Попов взе прекъсване за ЦСКА. Последва нова двойна блокада срещу атака на Реда Хайкал - 14:10. Николай Николов атакува безпощадно в центъра за 15:10. Александър Попов взе второто прекъсване за “червените” в първата част. Ас на Юлиус Фиркал и 20:4 за вицешампионите. Калоян Балабанов атакува с прецизен удар над блокадата за 21:14. Нефтохимик спечели спокойно първата част с 25:16.

Бургазлии поведоха с 5:1 и 6:3 в началото на втората част. При 6:5 Николай Колев замени Венцислав Рагин в състава на Нефтохимик. Ас на Юлиус Фиркал даде аванс от 3 точки за домакините при 9:6. Николай Учиков атакува успешно по правата от зона 2 за 10:6. Николай Николов хвана на блокада атака на Реда Хайкал - 14:10. Ас на Александер Туш - 18:13. Мартин Павлов атакува в аут и Нефтохимик поведе с 21:16. 19-годишният Кристиян Великов намали до 18:22. Добромир Димитров замени Делчо Раев на разпределителския пост в ЦСКА. Николай Желязков взе прекъсване за Нефтохимик при 19:22. Петър Бъчваров атакува в мрежата и Нефтохимик спечели втората част с 25:19.

Третата част стартира равностойно. Мартин Павлов отигра в атака за 3:3. Отлична атака на Николай Николов - 5:3. Юлиус Фиркал отигра атака, след като топката му бе вдигната от Николай Учиков - 7:4. Втора поредна успешна блокада на Николай Николов и 12:6 за Нефтохимик. Александър Попов взе прекъсване за ЦСКА.Великолепна контраатака на Николай Николов - 17:9. Нова успешна атака на Николай Николов в центъра - 18:9. Ас на Калоян Балабанов - 19:9. Ас на капитана на Нефтохимик Николай Николов - 22:10. Калоян Балабанов игра с блокадата и донесе успеха на Нефтохимик с 25:12 в третата част и в мача с 3:0 гейма.

Николай Николов заби 20 точки (2 аса, 10 блока, 67% ефективност в атака - +16) и бе определен за MVP.

Юлиус Фиркал добави още 18 точки (3 аса, 1 блок, 64% ефективност в атака, 14% перфектно и 41% позитивно посрещане - +14).

Николай Учиков се отличи с 10 точки (1 ас, 1 блок, 56% ефективност в атака - +8).

Мартин Павлов стана най-резултатен за ЦСКА с 9 точки ( 50% ефективност в атака, 13% перфектно и 44% позитивно посрещане).

НЕФТОХИМИК 2010 (БУРГАС) - ЦСКА 3:0 (25:16, 25:19, 25:12) НЕФТОХИМИК: Александер Туш 3, Николай Учиков 10, Юлиус Фиркал 18, Калоян Балабанов 4, Николай Николов 20, Венцислав Регин 1 - Мартин Иванов-либеро (Николай Колев 2) Старши треньор: НИКОЛАЙ ЖЕЛЯЗКОВ ЦСКА: Делчо Раев 1, Реда Хайкал 8, Георги Татаров 4, Мартин Павлов 9, Иван Латунов 4, Петър Бъчваров 4 - Добромир Иванов-либеро (Добромир димитров, Християн Великов 2) Старши треньор: АЛЕКСАНДЪР ПОПОВ.

СНИМКИ: Национална волейболна лига (НВЛ), startphoto.bg