Емполи отново се размина с победата, Симеоне не вкара дузпа от два опита

Отборите на Емполи и Верона завършиха наравно 1:1 на „Карло Кастелани“ в двубой от 30-ия кръг на Серия "А". Това е 14-и пореден мач за „адзурите“ без успех, докато „джалоблу“ не са спечелили последните си три срещи.

Тосканците поведоха в 26-ата минута, когато Федерико Ди Франческо наказа бившия тим на своя баща Еузебио. В 61-ата минута обаче „мастифите“ получиха дузпа след фал на Фабиано Паризи срещу Джанлука Капрари и в този момент стана много интересно. Първо Гулиелмо Викарио изби удара на Джовани Симеоне от бялата точка. След това обаче ВАР показа, че е имало прибързано нахлуване в наказателното поле от страна на играчи на домакините. Така Ел Чолито отново трябваше да изпълни дузпата, като този път шутът му срещна страничната греда, а добавката с глава на резервата Матео Канчелиери мина покрай вратата. Въпреки това в 72-ата минута именно Канчелиери донесе равенството в мача, след като се разписа с чудесен далечен удар.

Така Верона е на 10-ата позиция в класирането с актив от 42 точки, а Емполи е на 13-ото място с 33 спечелени пункта.