Атанас Илиев не игра при важна победа на Асколи

Атанас Илиев не игра във втори пореден мач на Асколи. Бившият нападател на Ботев (Пловдив) остана на резевната скамейка при успеха с 2:0 над Пиза, който изкачи тима му на седмо място в класирането. В герой за домакините се превърна Федерико Диониси. Ветеранът вкара и двата гола във вратата на Пиза и има 9 попадения през сезона.

Асколи доминираше от самото начало и гол на Федерико Баскирото беше отменен заради засада. Натискът на домакините даде резултат в 41-ата минута, когато Диониси се възползва от подаване на Федерико Ричи и прати топката в мрежата. В самия край на първото полувреме 34-годишният нападател беше точен за втори път.

Асколи събра 49 точки, а лидер е Кременозе с 56. Пиза има 55 точки и дели второто място с Лече, а на четвърта позиция е Монца на Валентин Антов с 54 точки. В зоната на застрашените от изпадане е Козенца на Андреа Христов.