Антов и Монца се доближиха на 3 точки от върха след разгромна победа

Българският защитник Валентин Антов влезе в игра през второто полувреме при победата на тима си Монца като домакин срещу Виченца с 4:0 в мач от 29-ия кръг на италианската Серия “Б”. Юношата на ЦСКА се появи на терена в 57-ата минута на мястото на Марио Сампиризи, който реализира първото попадение в срещата в 9-тата минута. В 41-вата минута Себастиан Де Майо от Виченца получи червен картон и това улесни задачата на домакините.

В заключителните минути Монца вкара още три гола на противника си. В 84-тата минута точен бе Андреа Барберис, в 90-тата автогол си отбеляза Никола Пазини, а в първата минута на добавеното време Леонардо Манкузо оформи крайния резултат.

Невероятно! Антов и Монца шокираха Читадела в 93-тата минута с 9 души

Монца е на пето място в класирането с 51 точки, само на 3 зад водача Лече.

В същото време Атанас Илиев остана през цялото време на скамейката на резервите при победата на тима си Асколи с 2:1 като гост срещу Спал. Микеле Колокойо даде аванс на Асколи в резултата с гол в първата минута на допълнителното време на първото полувреме. Федерико Мелкиори изравни в 54-тата минута, а в 90-тата Марсел Бюхел донесе трите точки на тима на Илиев.

Асколи е осми в подреждането с 46 точки.

Снимка: acmonza.com