Селтик остава начело след разгромна победа

Селтик съкруши с 4:0 като гост Мъдъруел и запази лидерската си позиция в шотландското първенство, на която се настани след успеха с 3:0 над Рейнджърс преди няколко дни. "Детелините" удължиха серията си без загуба на 19 мача. Те откриха резултата чрез Лиел Абада в 28-ата минута, а до почивката два гола на Том Рогич убиха интригата. Точка на спора сложи японецът Даизен Маеда в 71-ата минута.

Рейнджърс също спечели двубоя си от 25-ия кръг. "Сините" разгромиха с 5:0 Хартс. Алфредо Морелос вкара първите два гола, а изразителния резултат оформиха Глен Камара, Скот Арфийлд и Фешън Сакала.

Хартс заема трето място в класирането с 43 точки, следван от Мъдъруел с 33 и Хибърниън с 31. На дъното са Сейнт Джонстън с 19 точки и ФК Дънди с 18.