Рейнджърс и Селтик продължават гонитбата

Грандовете Рейнджърс и Селтик постигнаха трудни победи в 23-ия кръг на шотландското първенство. На "Айброкс" шампионът Рейнджърс се наложи с минималното 1:0 над Ливингстън. Единствения гол за отбора на Джовани ван Бронкхорст вкара Скот Арфийлд в 75-ата минута след асистенция на хърватския национал Борна Баришич.

Селтик също не сбърка, макар че имаше тежки мигове при гостуването си на Хартс. "Детелините" спечелиха с 2:1 с голове на Рео Хатате и Йоргос Якумакис (от дузпа) още до почивката, а за Хартс се разписа Лиъм Бойс в 62-ата минута. Малко по-късно нападателят на сърцата пропусна дузпа.

След четвъртия си пореден успех Селтик продължава да е на 4 точки зад Рейнджърс в класирането. Третият Хартс изостава на 12 точки от "детелините".

В другите мачове снощи Дънди Юнайтед надви Рос Каунти с 2:1, а срещите Мъдъруел - Хибърниън и Сейнт Джонстън - Дънди завършиха при нулеви равенства.

Начело при голмайсторите е бившият нападател на ЦСКА - София Тони Уот, който наскоро премина от Мъдъруел в Дънди Юнайтед. Уот има 9 попадения.