Торино си плати след куп пропуски и три греди

Отборите на Торино и Сасуоло завършиха наравно 1:1 на „Олимпико Гранде Торино“ в двубой от 23-ия кръг на Серия А.

Домакините могат да съжаляват, че не записаха осмата си шампионатна победа на своя стадион през сезона. Те направиха куп пропуски и дори нацелиха три греди в мача. Антонио Санабрия даде аванс на „биковете“ в 16-ата минута, когато беше точен с глава. В 39-ата минута нападателят вкара втори гол, който обаче не беше зачетен заради явна засада на асистиралия му Уилфрид Синго. Малко след това със свой снаряд от много голямо разстояние Роландо Мандрагора нацели първата греда в двубоя. В началото на втората част Санабрия също не успя да се разпише заради гредата, която спря удара му с глава. След известно време Глейсон Бремер също беше отчаян по същия начин. Така се стигна до 88-ата минута, когато „неровердите“ организираха контраатака, при която Доменико Берарди асистира на Джакомо Распадори за изравнителното попадение в двубоя.

Така двата тима са съседи в класирането. Торино е 10-и с 32 точки, а Сасуоло е 11-и с три пункта по-малко.