Асколи и Монца не се победиха в българското дерби в Серия Б

Българският национал Атанас Илиев започна като титуляр и остана на терена до 67-ата минута при домакинското равенство 1:1 между неговия Асколи и Монца от 14-ия кръг на Серия Б. Родният защитник Валентин Антов пък остана на пейката на гостите през целия мач. Абделхамид Сабири се разписа за „кълчавите“ от дузпа в 8-ата минута, а в 33-ата Матия Валоти беше точен за „бианкоросите“.

Междувременно, българският нападател Андрей Гълъбинов изигра едно полувреме при тежката загуба на Реджина с 0:4 при визитата на Беневенто. Той стартира като титуляр, но беше заменен на почивката. Попаденията за „вещиците“ бяха отбелязани от четирима различни футболисти – Матиа Вивиани (11’), Джанлука Лападула (24’), Артур Йоница (57’) и Андрес Тейо (69’).

Така отборите на тримата българи остават съседи в класирането с по 22 точки. Асколи е седми, Монца е осми, а Реджина е девети. Беневенто има същия актив, но тъй като е с най-добра голова разлика измежду тях, тимът е на петата позиция.