Атанас Илиев се размина с гол при минимален успех на Асколи

Българският национал Атанас Илиев записа първия си цял мач като футболист на Асколи. Това стана при минималната победа на неговия отбор с 1:0 като гост на Порденоне в мач от 13-ия кръг на Серия Б.

Единственото попадение в двубоя беше отбелязано от Алесандро Салви в 41-ата минута. Илиев можеше да се разпише с пета само три минути по-рано, но гредата му попречи да го направи. Нападателят отправи още няколко удара в срещата, но не успя да стигне до така желания гол, след като малко преди края на мача негов шут беше отразен от противниковия вратар. В 68-ата минута той си изкара жълт картон заради свое нарушение и така беше санкциониран в трети пореден мач за „кълвачите“. Българинът можеше да се отчете и с асистенция, но капитанът Федерико Диониси пропусна сам срещу вратаря след негов извеждащ пас.

С тази победа Асколи събра 21 точки и се изкачи на 6-ото място в класирането. Порденоне пък е на дъното с едва 3 спечелени пункта до момента.