Антов най-после се появи в игра и спомогна за зрелищна победа на Монца

Българският защитник Валентин Антов се появи в игра в 59-ата минута при домакинската победа на Монца с 3:2 над Комо в зрелищен мач от 13-ия кръг на Серия Б. Това е първи шампионатен мач за бранителя от 25 септември насам. Младият талант се отблагодари за доверието на треньора си с асистенция за победния гол на своя отбор.

Монца се оттегли на почивката с два гола преднина, благодарение на Дани Мота, който се разписа в 16-ата и 29-ата минути. Този аванс обаче беше напълно заличен за едва шест минути след попадения на Алесандро Белемо (60’) и Лука Виняли (65’). Така се стигна до 88-ата минута, когато Антов асистира на Жозе Мачин за решаващия гол в двубоя. В последните секунди на срещата Алберто Чери от състава на гостите си изкара директен червен картон заради протест срещу съдията.

С тази победа Монца събра 21 точки и се изкачи на 8-ото място в класирането, където Комо е 12-и с 19 спечелени пункта.