Разгромна победа върна Илиан Илиев и Аполон на върха

Аполон (Лимасол) отново излезе начело в кипърското първенство, след като разгроми с 3:0 гостуващия Докса в среща от 9-ия кръг. Българският национал Илиан Илиев не беше титуляр, но се появи на мястото на Христос Албанис в 58-ата минута.

Аполон поведе още в 5-ата минута, когато Амине Хамас центрира от левия фланг, а Багали Дабо засече топката от въздуха и не остави никакви шансове на стража на Докса Дамян Шишковски. До почивката гостите имаха само едно чисто положение, при което Александър Йованович направи отлично спасяване.

Илиан Илиев игра при успех на Аполон като гост

В 60-ата минута Аполон получи дузпа, реализирана от Басел Закария Жради. Домакините стигнаха и до трето попадение, дело на Хамас в 76-ата минута, отново от дузпа.

Аполон вече има 21 точки - с една повече от от АЕЛ Ларнака, който обаче е с мач по-малко. Това беше трета поредна победа за тима на Илиев без допуснат гол.