Ново разочарование за Аталанта след късен гол

Отборите на Аталанта и Удинезе завършиха наравно 1:1 на “Гевис” в ранния двубой от неделната програма на деветия кръг в Серия А

Гредите не позволиха на Науел Молина и Йосип Иличич да открият резултата през първото полувреме. Това обаче направи Руслан Малиновский в 56-ата минута, когато украинецът даде аванс на домакините с точния си далечен шут. В последната минута на редовното време Хуан Мусо предотврати автогол на Матео Ловато след пресечен от защитника пас. Секунди по-късно наставникът на “нерадзурите” Джан Пиеро Гасперини беше изгонен с червен картон заради свои протести. В добавеното време при центриране от корнер Бето се разписа с глава за фриуланите, което им донесе равенството в мача. Така бергамаските преживяха ново разочарование през последните няколко дни след допуснатия обрат от 2:0 до 2:3 срещу Манчестър Юнайтед на “Олд Трафорд” в Шампионската лига.

Аталанта е пети в класирането с актив от 15 точки, докато Удинезе е на 13-ата позиция с 10 спечелени пункта.