Швеция се развихри срещу Косово и вече “диша във врата” на Испания

Отборът на Швеция постигна убедителна победа с 3:0 при домакинството си на Косово от световните квалификации в група В на зона “УЕФА”.

В 29-ата минута “тре крунур” поведе в резултата след точно изпълнена дузпа на Емил Форшберг, отсъдена за игра с ръка на Флоран Хадергьонай. В 62-ата младата звезда на тима Александър Исак удвои преднината с невероятен шут от голяма дистанция. В 79-ата заменилият го Робин Куайсон се справи с трима противникови играчи, за да оформи крайното 3:0. Така Швеция остана втори в класирането, но вече е с 12 точки и се доближи само на една от лидера Испания. Ако тимът спечели следващия си мач срещу Гърция, той ще стане новият водач в групата. Косово пък е на четвъртата позиция с 4 спечелени пункта.