Гърция спря устрема на Швеция

Гърция постигна изключително ценна победа с 2:1 над Швеция в сблъсъка между двата тима от 6-ия кръг на световните квалификации в група “В”. Южните ни съседи нанесоха първо поражение на “Тре кронур” от началото на този цикъл, които досега имаха 3 успеха от 3 мача. В същото време елините записаха първи успех на своята сметка, с който се върнаха в битката поне за втората позиция в крайното класиране.

След нулево първо полувреме, през втората част бе доста по-вълнуващо. Домакините откриха резултата в 62-ата минута с гол на Анастасиос Бакасетас, а в 78-ата минута Евангелос Павлидис удвои.

Швеция обаче не се предаде и в 80-ата минута върна интригата чрез Робин Куайсон. След това съдията пусна почти 10-минутно продължение на мача, но до нови попадения така и не се стигна.

С този успех Гърция заема 3-ото място в групата с 6 точки. Швеция пък е на 2-ата позиция с 9 точки. И двата тима са с по два мача по-малко от водача Испания, който е с 13 точки.