Рубен Диаш спечели поредния си приз за най-добър играч през сезона

Защитникът на Манчестър Сити Рубен Диаш беше обявен от Премиър лийг за Най-добър играч в английския елит през изминалия сезон. Това е поредната награда за португалския национал, свързана с представянето му през наскоро приключилата кампания. Той вече беше обявен за Футболист на годината от Асоциацията на журналистите, пишещи за футбол в Англия, като също така взе и приза за Играч на сезона в Сити.

Футболист на шампионите, но не Де Бройне, спечели първата от поредицата награди за Играч на сезона

В дебютната си кампания в Премиър лийг Диаш спечели титлата с екипа на “гражданите”, записвайки 32 мача с 15 сухи мрежи. В останалите турнири той триумфира с Купата на лигата и игра на финал в Шампионската лига, който беше първи в клубната история. 24-годишният бранител се пребори за наградата в конкуренцията на съотборника си Кевин Де Бройне, Бруно Фернандеш (Манчестър Юнайтед), Джак Грийлиш (Астън Вила), Хари Кейн (Тотнъм), Мейсън Маунт (Челси), Мохамед Салах (Ливърпул) и Томаш Сучек (Уест Хам).