Добек продължава с победите на 800 метра

Патрик Добек продължава с успешните си изяви в бягането на 800 метра. Полякът, който през зимата изнендващо спечели европейската титла в зала в Торун на 800 метра, записа нов успех на атлетическия турнир във френския град Монтрьой. Само няколко дни след шестото си място на 400 м/пр (51.12) на Европейското отборно първенство от Супер лигата в Силезия, той спечели на 800 м с 1:44.76 минути.

Добек беше специалист на 400 м/пр, но след силните си изяви на 800 м 27-годишният поляк очевидно е решил да се ориентира към нова дисциплина. Втори в Монтрьой завърши кениецът Колинс Кипруто с 1:44.80 мин. Трикратният европейски шампион в зала и на открито Адам Кшчот остана единадесети с 1:48.23 мин.

На 800 м при дамите се наложи двукратната сребърна медалистка Ренел Ламот с 1:58.65 мин.

Европейският сребърен медалист на 60 м/пр от тази зима Андрю Поци оглави континенталната ранглиста за сезона на 110 м/пр с 13.26 сек.

Действащата олимпийска и европейска шампионка Сандра Перкович (Хърватия) се завърна към победите с 66.61 м.

Световният рекордьор в тройния скок в зала Фабрис Хюз Занго (Буркина Фасо) спечели надпреварата със 17.67 м, изравнявайки рекорда на турнира на своя треньор Теди Тамго.