Експериментът на Зидан не сработи, но Бензема оправи нещата (видео)

С два гола на Карим Бензема Реал Мадрид стигна до измъчен домакински успех с 2:1 над Елче в мач от 27-ия кръг на Ла Лига и остава в борбата за титлата. “Лос бланкос” губеха до 73-ата, но намериха сили за обрат, като победното попадение падна в добавеното време. Шампионите вече са на 5 точки от лидера Атлетико Мадрид и на 1 пред Барселона, които обаче са с по една среща по-малко. В този двубой треньорът Зинедин Зидан реши да направи експеримент като част от подготовката за реванша срещу Аталанта от 1/8-финалите в Шампионската лига, който е във вторник. Французинът заложи на схема с трима централни защитници по подобие на тази на бергамаските. Този ход обаче се оказа провал, защото дълго време столичани не можеха да стигнат до положение, а в един момент се оказаха и изоставащи в резултата. Чак след това Зидан върна отбора към нормална постройка с четирима отзад и нещата си дойдоха на мястото.   Двубоят на “Алфредо Ди Стефано” ще се запомни и със завръщането в игра на капитана на Реал Серхио Рамос и на нападателя Еден Азар, които известно време лекуваха контузии. Защитникът изкара около час, а белгиецът се появи като смяна за последните 15 минути. В началото на второто полувреме играчите в бяло имаха сериозни претенции за дузпа за задържане на Рамос. Направи и впечатление, че основно опасностите пред вратата на Елче дойдоха отново от Каземиро. На пейката бяха оставени Лука Модрич, Тони Кроос и Марко Асенсио, а Иско и Федерико Валверде получиха шанс да се докажат.