Матей Казийски игра силно, но това не бе достатъчно за Верона, за да победи Милано (видео + галерия)

Българският волейболист Матей Казийски игра силно, но това не бе достатъчно, за да може неговият клуб Ню Блу Волей (Верона) да продължи напред в италианската Суперлига.

Верона загуби гостуването си на Алианц в Милано с 0:3 (18:25, 23:25, 23:25) , която бе третата среща от плейофите. Така Милано спечели серията с 2-1 победи и продължава напред за сметка на водения от Радостин Стойчев тим на Верона. Гостите от Верона поведоха в първата част с 8:7, но след това възпитаниците на Роберто Пиаца надиграха тотално гостите и спечелиха първата част с категоричното 25:18 след блокада на Юки Ишикава. Втарата част стартира отлично за момчетата на Радостин Стойчев, които бяха вдъхновени от силната игра на Матей Казийски и Мадкс Йенсен, и те поведоха с 8:2 и 16:11. Домакините постепенно изравниха играта и намалиха разликата само на 3 точки при 18:21. Тине Урнаут изравни резултата до 23:23. Отново Юки Ишикава донесе успеха на Милано и във втората част с 25:23. @@@ Верона поведе с 4:1 в началото на третата част след атака на Матей Казийски. Двоен Блок на Жан Патри и Ян Кожамерник спря атака на Матей Казийски за 4:4. последваха 7 поредни точки за Верона и момчетата на Радостин Стойчев дръпнаха с 11:4. Юки Ишикава намали до 15:16 след пайп. Домакините от Милано успяха да поведат при 21:20 след ас на Жан Петри. Единичен блок и успешна атака на Юки Ишикава решиха изхода и на третата част, която Милано спечели с 25:23. @@@ Така Милано се класира на 1/4-финалите в Серия А1, където ще срещне победителя от редовния сезон Сър Сейфти Конад (Перуджа) Матей Казийски заби 14 точки (1 блок, 42% ефективност в атака, 38% перфектно и 75% позитивно посрещане - +4). Датският диагонал Мадс Йенсен също записа 14 точки (1 ас, 1 блок, 55% ефективност в атака - +8). Националът Аспарух Аспарухов не се появи в игра, въпреки че Томас Джаешки изигра слаб мач в атака и записа едва 6 точки (1 блок, 25% ефективност в атака, 31% перфектно и 58% позитивно посрещане - -7). Френският диагонал Жан Патри бе най-резултатен за успеха на Милано с 14 точки (2 аса, 3 блока, 43% ефективност в атака - +4). Японецът Юки Ишикава добави 13 точки (1 ас, 1 блок, 46% ефективност в атака, 17% перфектно и 42% позитивно посрещане - +1). Словенецът Тине Урнаут се отличи с 11 точки (1 блок, 63% ефективност в атака, 12% перфектно и 35% позитивно посрещане - +9).     АЛИАНЦ ПАУЪРВОЛЕЙ (МИЛАНО) - NBV (ВЕРОНА) 3:0 (25:18, 25:23, 25:23) МИЛАНО: Рикардо Сбертоли 2, Жан Патри 14, Юки Ишикава 13,Тине Урнаут 11, Матео Пиано 2, Ян Кожамерник 7 – Никола Пезарези-либеро (Лука Башич, Никола Далдело, Стивън Маар 7, Луан Вебер, Леандро Моска)

Старши треньор: РОБЕРТО ПИАЦА