Дузпа донесе радост за Удинезе срещу Специя и Гълъбинов (видео)

Отборът на Удинезе постигна минимална победа с 1:0 при гостуването си на Специя от 20-ия кръг на Серия “А”. Така фриуланите прекъснаха черната си серия от 9 поредни мача без победа. Титуляр за новака беше родният нападател Андрей Гълъбинов, който остана на терена до 63-ата минута.Единственият гол в мача падна в 52-ата минута и беше дело на Родриго Де Паул, който се радписа от дузпа за фаул на Юлиан Шабот срещу Жерард Деулофеу. И двата тима завършиха срещата с по десетима играчи на терена. Де Паул си изкара два жълти картона между 71-ата и 75-ата минути, а резервата на домакините Рикардо Сапонара последва неговия пример и също беше санкциониран на два пъти между 81-ата и 86-ата минути. Така Удинезе събра 21 точки и се изкачи на 13-ата позиция в класирането, а Специя е 15-и с 18 спечелени пункта.