Наполи стъпка надеждите на Гълъбинов и компания за едно полувреме (видео)

Наполи записа разгромна победа с 4:2 над Специя в сблъсъка между двата тима от 1/4-финала за Купата на Италия на "Диего Армандо Марадона" и така сложи край на приказката на гостите в турнира. Неаполитанците решиха всичко още през първото полувреме, когато вкараха и четирите си гола в мача, дело на Калиду Кулибали в 5-ата, Ървинг Лозано в 20-ата, Матео Политано в 30-ата и Елиф Елмас в 40-ата минута. За гостите се разписаха Емануел Гияси 71-ата и Дженаро Акампора в 73-ата минута.

Българският нападател на Специя Андрей Гълъбинов започна като титуляр, но бе незабележим през първите 45 минути и бе заменен на почивката.

Головата фиеста стартира още в 5-ата минута. Тогава при едно разбъркване в наказателното поле топката стигна до Пьотър Жиелински, който отправи удар и след рикошет топката "кацна" на напречната греда. След това Елсейд Хисай я овладя и подаде за Кулибали, който отблизо с пета вкара красив гол за 1:0.

В 20-ата минута резултатът бе удвоен. Лосано получи пас зад защитата, напредна и със силен шут вкара за 2:0.

Десет минути по-късно Матео Политано направи резултата класически. Той бе изведен с прехвърлящ пас и елегантно чукна кълбото покрай вратаря.

Наполи можеше да вкара куриозен гол в 33-ата минута, когато Инсиние опита да прехвърли вратаря на съперника почти от центъра и малко не му достигна да успее.

Четвъртият гол за домакините все пак стана факт в 40-ата минута, когато Инсиние бе оставен необезпокояван да напредне с топка в крака и да подаде за Елмас, който стреля във вратата за 4:0.

През втората част Наполи пожали съперника и видимо намали оборотите, за да запази сили за важните мачове, които предстоят в Серия "А". Това позволи на Специя да вкара два бързи гола. Първо Гияси се разписа в 71-ата минута, засичайки подаване на Дженаро Акампора отблизо, а след това и самият Акампора вкара в 73-ата минута с далечен удар и с помощта на рикошет.

В 78-ата минута пък сините бяха близо до пети гол, но шут на Политано се отби от гредата.

Неаполитанците обаче си свършиха работата и се класираха на 1/2-финал, където ще играят два мача с Аталанта.