Пет грешни изстрела отпратиха Милена Тодорова на 41-во място в преследването на европейското

Милена Тодорова завърши участието си на европейското първенство по биатлон в полския зимен център Дужники Здруй с 41-во място в преследването. Българката стартира 11-а, като след първата стрелбанаправи две наказателни обиколки. После бе безгрешна от легнал, но от прав отново допусна две грешки, плюс още един пропуск при последното си влизане на рубежа. Така с общо 5 наказателни обиколки Милена финишира 41-ва, на 3:20 мин. от шампионката Камила Жук, която завърши с перфектна стрелба за да спечели втора евротитла за домакините.Така приключи българското участие на европейското първенство в Полша, което завършва утре със смесените щафети. Следващите важни стартове в биатлона са на световния шампионат в Поклюка (Словения) от 9 до 22 февруари, за тях българските национали ще продължат подготовка на лагерв Риднау (Италия).