Ман Сити бе близо до голям провал (видео)

Манчестър Сити беше близо до сензационно отпадане от Купата на Англия. Отборът на Джосеп Гуардиола губеше в 80-ата минута при гостуването си на четвъртодивизионния Челтнъм Таун. Алфи Мей даде преднина на домакините в 59-ата минута. "Гражданите" обърнаха мача с две попадения в рамките на три минути на Фил Фоудън (81) и Габриел Жезус (84). В самия край и Феран Торес се разписа за крайното 1:3.

Гуардиола направи 10 промени от двубоя с Астън Вила и даде почивка на основни играчи. Въпреки това в тима на гостите имаше доста сериозни имена. Челтнъм игра с дух и характер и играчите трябва да са горди от представянето си. Вратарят на тима от Втора лига Джош Грифитс изигра изключителен мач и спаси всичко почти до края. Сити имаше някои положения за гол, за да не се озове в тази ситуация в последните минути, но не ги реализира. СТАТИСТИКА