Атлетико Мадрид с нова гигантска крачка напред (видео)

Отборът на Атлетико Мадрид продължава да отстоява амбициите си за шампионската титла след успех с 2:0 при визитата си на коравия Реал Сосиедад в мач от междинния кръг в Ла Лига. Марио Ермосо (49) и Маркос Йоренте (74) донесоха успеха за тима на Диего Симеоне. Победата затвърди първото място в класирането за „лос колчонерос“.

През първото полувреме нито един от двата отбора не успя да отправи точен удар. Темпото беше високо, а гостите от „Wanda Metropolitano” действаха малко по-настойчиво. Луис Суарес на два пъти беше в отлична позиция, но беше неутрализиран. В 22-ата минута Микел Мерино стреля опасно. В 26-ата Марио Ермосо продължи към втората греда, но защитата на баските се справи. Двата тима изпълниха общо седем корнера преди почивката.В началото на втората част Атлети успя да нанесе своя удар. Яник Ферейра Караско центрира от статично положение, а Марио Ермосо отбеляза с глава. Повторенията показаха, че няма засада - 0:1. Баските опитаха да отвърнат, но не бяха прецизни в нападенията си. В 74-ата мадридският тим отбеляза втори гол. Луис Суарес задържа топката с гръб към вратата и върна назад. Маркос Йоренте шутира и реализира за 0:2.