Питър Райт започна с успех защитата на световната титла

Питър Райт стартира успешно защитата на световната си титла по дартс по време на шампионата в "Алекзандра Палас". Ексцентричният играч надигра Стив Уест във втори кръг на надпреварата с 3-1, пише БГНЕС. Играта стартира при ограничен брой зрители – 500, като 96 играчи се борят за най-престижния трофей в спорта, от 29 страни, в рамките на 28 сесии, а 20 състезатели правят и своите дебюти на Световно първенство. Райт стартира отлично откриващия сет, печелейки първите три лега със среден резултат от 102.5. Той не загуби лег и във втория сет, за да се доближи на сет от участие в трети кръг. Все пак Уест, победил индийски квалификант на старта, върна един сет, но нямаше сили за повече срещу Райт.В другите мачове от вечерта, Стив Бийтън, който игра за рекорден 30-и пореден път на Световно първенство, отстъпи на Диого Портела с 0-3, който постигна първи успех в "Али Пали" от четвъртия си опит. "Бронзовият Адонис", шампион в Лейксайд през 1996, счупи рекорда на легендарния Фил Тейлър, но не успя да се противопостави на съперника. Номер 1 на Канада Джеф Смит се справи с Кийн Бари за успех с 3-1.За днес са предвидени следобедна и вечерна сесии, като следобед Смит ще има за съперник Крис Доби, а вечерта победителят във Висшата лига Глен Дърант излиза за двубоя си с Портела. Фенове няма да бъдат допускани до залата, след като Лондон попадна в третото ниво на рестрикциите срещу коронавирус.